خدمات مو به دو گروه تقسیم می شوند:

  1. راه های کاهشی مو
  2. راه های افزایشی مو

راه های کاهشی شامل:

انواع لیزر مو:
لیزر الکساندرایت: با طول موج ۷۵۵ نانومتر و مجهز به سیستم خنک کننده به همراه هندپیس ipl با طول موج ۵۵۰، ۴۰۰، ۵۹۰ نانومتر
کاربرد: رفع انواع موهای زائد مشکی
رفع ضایعات عروقی
رفع آکنه فعال
لیزر هایپریون یا nd_yag: این دستگاه با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر از بهترین انتخاب ها در حذف موی زائد است و مناسب برای تمام گونه های پوستی می باشد.
کاربرد:حذف موی زائد
درمان قارچ ناخن
درمان انواع ضایعات عروقی
درمان زگیل
جوانسازی و سفت کردن پوست
لیزر دایود:
لیزر دایود طول موج ۸۰۸ نانومتر ایجاد میکنده. به علت عمق نفوذ بالاتر طول موج لیزر دایود شیوه جدید تابش در لیزر دایود که بصورت متناوب و سریع تر و همچنین سیستم های خنک کنندگی قوی تر نیز دارد سبب کمترین درد برای مصرف کننده میشود
کاربرد:
درمان موثر ضایعات مربوط به رنگدانه ها
درمان موثر ضایعات عروقی
از بین بردن دائمی موهای زائد
جوان سازی پوست و مو زدایی

راه های افزایشی شامل:

  1. تقویت کننده های مو:

مزوتراپی و prp مو:در این روش دارو در قسمتهای مختلف پوست تزریق می شود. داروهایی که به وسیله تزریق در مزوتراپی وارد پوست می شوند عبارتند از : انواع آمینواسیدها، ویتامین ها و…

sut:این روش که مختص کلینیک آرا می باشد روشی است که تلفیقی از سلول های بنیادی مزانشیمال بافت چربی و سلول های بنیادی مو می باشد ،که بیشتر  در افرادی که بانک موی ضعیف و تخریب محل کاشت مو را دارند (مثل سوختگی ها) انجام میگیرد.

مزوژل(فیلر مو):

ماده فیلر توسط یک سرنگ با سوزن بسیار ریز به پوست سر تزریق می شود. بلافاصله پس از وارد شدن فیلر به زیر پوست مواد داخل آن آزاد و فعال می شوند و در مدت زمان کوتاهی سلول های پوست و مو را تقویت می کنند. این روش از مرگ سلولی جلوگیری می کند و سلامت ناحیه تزریق شده را تضمین می کند. به همین علت ریزش غیرطبیعی موها قطع و درمان می شود. فیلر موجب سلامت و شادابی موها می گردد.

با احیای سلول های پوست سر گردش خون بهبود می یابد. بهبود گردش خون مواد لازم برای تغذیه فولیکول ها را تامین می کند. در نتیجه فولیکول ها تحریک شده و سرعت رشد آن ها افزایش می یابد.

۲٫ اما کاشت مو:

Fut:

در روش fut باریکه ای از پوست و مو به عرض حدود ۲ سانتی متر و طول ۲۵ سانتی متر از پشت سر بیمار برداشته می شود. سپس پوست پشت سر با اندکی کشش بهم رسانیده می شود و بخیه می شود و ۱۲ روز بعد بخیه های پشت سر برداشته میشود و اسکار بخیه کاملا زیر موها پنهان می شود و دیده نمی شود

روش fut روش استاندارد برداشت مو در عمل جراحی کاشت موی طبیعی می باشد.

بیشترین مقدار مو را در یک جلسه کاشت مو میتوان برداشت و کاشت نمود.

هدر رفتن مو ها اندک است و بالای ۹۰ درصد موهای برداشته شده در اینده رشد می کند

Fit:

در روش fit سوراخ های کوچکی در پشت و کنار سر بیمار ایجاد می شود و فولیکول های مو یا همانگرافت ها به صورت تک تک از پشت سر خارج می شوند و پس از اماده سازی در جلوی سر کاشته میشوند.

در این روش بخیه زدن و بخیه کشیدن نداریم. از تیغ و برش جراحی خبری نیست سوراخ های کوچکی در پشت سر بیمار ایجاد می شود. که این سوراخ ها خود به خود و بدون بجا گذاشتن اثر مهمی بهبود می یابند و نیاز به هیچ اقدام و مراقبتی بعد از عمل ندارد. در این روش محدودیت طول و عرض محل برداشتن وجود ندارد بنابراین تعداد مویی که میتوانیم برداریم تا ۶۰۰۰ تا مو می رسد(البته در چندین جلسه و نه در یک جلسه) ، میتوانیم علاوه بر موهای سر از موهای بدن (سینه، پشت، زیر بغل) نیز برداشت کنیم.

روش مستقیم برداری DHI

در این روش که در اصل از زیر شاخه های fit بوده . موهای برداشته شده بدون قرار گرفتن در محلول های نگهدارنده مستقیما در محل گیرنده کاشت می شود و در این روش حداقل زمان بیرون بودن بافت را داشته که منجر به کاهش صدمه های ناشی از عدم دریافت اکسیژن و خون به بافت خواهد شد

روش بدن برداری BHT

در این روش از موهای مناطقی مانند جلوی سینه یا ریش یا کمر با تکنیک fit برداشته شده و به سر منتقل می شوند