از مزوتراپی چه می دانید ؟

 

مزوتراپی عبارت از تزریق ترکیبی ویتامین ها داروها و مکمل های به داخل مزودرم یا همان لایه میانی پوست و در حقیقت در این ناحیه انباشته شده و به تدریج با گذشت زمان ازاد می گردد.

امروزه در آمریکا این روش به طور وسیعی به عنوان درمان های زیبایی، رفع چاقی های موضعی ، ریزش مو(طاسی) و جوانسازی Rejuvenation صورت و گردن و دست هابکار میرود.

این روش بدون درد بوده ،دوره نقاهت بعد از درمان نداشته ونیاز به بیهوشی حین انجام عمل هم ندارد وشخص بلافاصله میتواند به کارهایش برگردد.

داروها توسط دستگاهی به نام مزوگان Mesogunو از طریق سوزن های فوق العاده ظریفی در محل های مورد نظر در نقاط متعدد (بین ۵۰-۱۵۰نقطه)به عمق بین ۲-۴میلیمتر زیر پوست تزریق می شوند.حجم هر تزریق ممکن است به اندازه یک قطره باشد.این روش به خصوص در درمان چاقی های موضعی ناحیه شکم وپهلو بسیار موثر بوده و بدون اینکه عوارض عملی مثل لیپوساکشن را داشته باشد قادر است چربی های موضعی را بکاهد.

در استفاده از مزوتراپی به عنوان یک درمانجوان کننده مزوتراپی باعث بهبودکشش پوستی و ترکیب پوست شده و باعث کاهش چین وچروک ها میگردد.

کاربردهای مزوتراپی

رفع چاقی موضعی

مزوتراپی باعث تخلیه سلول های چربی میشود که از این خاصعیت در برطرف کردن چاقی های موضعی در نواحی شکم و بازوها وپشت پاها و دست ها استفاده میشود.همچنین داروهایی که استفاده میشودباعث سفت شدن پوست های افتاده شده گردیده و باعث میشود پوست حالت جئان تری داشته باشد.

سلولیتCellulitis

عارضه ای است که دراکثر خانم های بالای ۲۰سال(حتی چنانچه چااق نباشند و دارای وزن طبیعی هم باشند)قابل مشاهده است.علت آن کم بودن جریان خون و ضعف در بافت همبندی و احتقان لنفاتیکی است که در نواحی خاصیمثل ران ها رخ میدهد وبه پوست یک شکل پرتقالی (ناصاف)میدهد.مزوتراپی با اصلاح جریان خون این نواحی و برطرف کردن چربی های اضافی باعث صاف شدن پوست این نواحی میگردد.

جوانسازی صورت و گردن

پیرشدن،افتادگی پوست و چین و چروک پوستی به دلیل تجمع چربی و از دست دادن خاصیتکشسانی پوست و رادیکال های آزاد درون پوست حاصل میشودمزو تراپی قادر است تمام این عوامل را به حالت عادی برگردانده و پوست را جوانسازی نماید.در حالی که در زیر پلک های پایینی چربی تجمع یافته باشد.(پف زیر چشم)با۳-۴جلسه میتوان آن را تا حد زیادی برطرف نمود مزوتراپی در درمان لک های صورت چین و چروک ها و افتادگی پوست صورت قابل استفادهاست.

رشد مجدد موها و درمان طاسی

علت طاسی سر که در خانم ها و آقایان نسبتا شایع است.علل آن مسائل ژنتیک،هورمونی ،ضعف گردش خون در ناحیه پوست سر و عدم تعادل غذایی میباشد مزوتراپی سر با اصلاح این فرایند میتواند باعث رشد مجدد موها و جلوگیری از ریزش بیشتر موها گردد.

از دیگر مزیت های مزوتراپی اینست که دارو ها به وسیله دستگاه مزوتراپی دقیقا در محل اثر آن در زیر جلد و در پیاز موها تزریق میگرددو ذخیره میشودتا برای مدتی به تدریج توسط پیاز ها موها استفاده شودو تاثیر گذارد.بدین ترتیب اثر داروها چندین برابر شده ونتایج حاصله زودتر قابل مشاهده خواهند بود.

 

 

یک دیدگاه در “از مزوتراپی چه می دانید ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *